O autorze
Twórca i pomysłodawca firmy Architekci Umysłu. Autor bestsellera "Życie i 101 przyjaciół". Od prawie dekady zajmuje się szkoleniami z zakresu rozwoju osobistego. Dziś trener i mówca motywacyjny, prezes Fundacji Bezpieczny Brzuszek, a także Zasłużony Dawca Krwi oraz działacz w wielu organizacjach społecznych, przedsiębiorca i publicysta. Prywatnie tata pięknej Julii, która od dnia narodzin stała się jego inspiracją i nauczycielką życia. Architekci Umysłu dają mu możliwość mówienia do ludzi słowami wspaniałych ludzi, przekazywania wartości oraz nauki do zastosowania tu i teraz.

Gwiazdy szyją największa kołderkę świata dla Budzika

www.fb.com/skrawkimilosci
Skrawki Miłości, to akcja charytatywna znanych i lubianych, którzy postanowili połączyć kawałki materiału, aby wesprzeć Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Swoje skrawki podpisali już m.in. Piotr Rubik, Katarzyna Cerekwicka i Ewa Błaszczyk. Dlaczego?

Kołderka pełna miłości

To bardzo wyjątkowa akcja, bo wspiera tych, którzy nie mają możliwości, aby powiedzieć, jak bardzo chcieliby się obudzić. To spontaniczna akcja charytatywna, której celem jest wsparcie potrzebujących dzieci. Często doświadcza je los, z czym nie zawsze potrafią sobie poradzić. W bólu i cierpieniu zdarza się, że brakuje miłości i zrozumienia, a ich serca potrzebują tego najbardziej. Czasami wyglądają tak, jakby brakowało im skrawków miłości, które trzeba pozszywać magiczną nicią dobroci.


Znani i lubiani ludzie wspierają działania, aby wspólnie uszyć wielką kołderkę pełną miłości, którą symbolicznie otulą te maleństwa. Gwiazdy kina, telewizji, teatru, muzyki oraz autorzy książek, a także wszyscy inni o wielkich sercach wybierają dla siebie skrawek materiału na którym składają swój autograf. Te autografy zostaną wyszyte przez projektantów mody, a wszystkie razem zszyte w wielką kołderkę pełną miłości.
Tak powstanie największa na świecie kołderka uszyta ze skrawków miłości. Zostanie wystawiona na licytację, a dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na wybraną fundację.

Wesprzeć Budzika

Do akcji dołączają kolejne znane osoby. Wśród nich jest również Ewa Błaszczyk z Fundacji „Akogo?”. To właśnie na konto tej fundacji trafi cały przychód z licytacji największej na świecie kołderki. Fundacja jest polską organizacją pozarządową. Od 14 lat zajmującą się rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce. Wybudowana Klinika „Budzik”, to pierwszy w naszym kraju wzorcowy ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. Jest w niej 15 łóżek dla dzieci w wieku 2-18 lat. Budzik działa od lipca 2013 roku. W ciągu 3 lat działalności "Budzika" wybudziło się 31 dzieci.Gwiazdorska akcja i wyzwanie

Katarzyna Cerekwicka, Aleksandra Szwed, Rafał Majewski, Buslav, Marcin Przytulski i Piotr Rubik, jako pierwszy dołączyli do akcji. Podpisali się na kawałkach materiału i w ten sposób wsparli ten pomysł. Ich działania zachęcają kolejne znane osobistości, które już deklarują przesłanie kolejnych Skrawków Miłości. Powstała nawet inicjatywa, aby osoba, która złożyła już swój autograf zachęciła poprzez popularną formę „nominowania” kolejne znane osoby spośród swoich przyjaciół i znajomych. W ten sposób akcja coraz szybciej dociera do kolejnych gwiazd.


Aleksandra Szwed na swoim skrawku napisała również słowa tytułowej piosenki ze znanego serialu, w którzy przed laty zagrała - „Rodzina zastępcza”. „Z jednej tkaniny wszyscy jesteśmy” idealnie wpisuje się w ideę tej inicjatywy.


Jak to działa?

Wystarczy nie wiele. Odrobina serca i miłości. Do tego dokładamy kawałek tkaniny, na którym markerem trzeba się podpisać. Dodatkowo ten moment uwiecznia się pamiątkowym zdjęciem dla potwierdzenia autentyczności autografu. Tak przygotowany skrawek odbierany jest przez organizatora lub wysyłany jest pocztą. Takie proste, a tak wiele może zdziałać jeden podpis. To one zostaną zszyte w symboliczną kołderkę. O całej akcji Skrawki Miłości organizatorzy informują na stronie www.fb.com/SkrawkiMilosci

Trwa ładowanie komentarzy...